Co Vás v ordinaci DH čeká

Na první návštěvě vyplníte dotazník o zdravotním stavu a informovaný souhlas. 

Zhodnotíme a zaznamenáme stav zubů a přilehlých tkání (indexy).

Probereme, jaké problémy Vás trápí. Popíšeme a vysvětlíme příčiny Vašich potíží a navrhneme postup terapie.

S využitím detekčního činidla můžeme obarvit plak (výborná motivační pomůcka hlavně u dětí) a vizualizujeme tak problémová místa, na která je potřeba se při čištění nejvíce zaměřit. Neboť plak je v našem boji za zdravé zuby náš úhlavní nepřítel.

Vybereme pro Vás nejvhodnější dentální pomůcky a nacvičíme společně správnou techniku jejich používání.

Pokud není plak ze zubů důkladně vyčištěn, může se změnit na zubní kámen. Ten Vám odstraníme ultrazvukovým přístrojem, případně ručními nástroji. Tímto se mnohdy odstraní překážka, která brání zavedení mezizubních pomůcek, které jsou v péči o náš chrup nezbytné.

V odstranění plaku a pigmenetací z povrchu zubů je nejefektivnější pískování (Air-flow), které je kombinací vysokotlakého proudu vzduchu, vody a jemného prášku. Pískování je bezpečné, bezbolestné a má okamžitý efekt.

Na silnější pigmentace (od čaje, kávy, cigaret) použijeme speciální čistící pasty na rotačním kartáčku.

Zuby na závěr zaleštíme, čímž znesnadníme další usazování plaku a zuby se rozjasní.

V případě, že jsou Vaše dásně nateklé či krvácí, jedná se o projev zánětu dásní (gingivitis). Tento stav je naštěstí včasnou a správnou péčí velmi rychle léčitelný. V opačném případě zánět, způsobený neodstraněným plakem a zubním kamenem, postupuje podél zubu stále hlouběji a dochází k rozpadu vláken, kotvících zub a úbytku kosti. V této fázi dochází k viklání zubu a nakonec i jeho vypadnutí. Tomuto se snažíme předejít, proto je nezbytné vědět, jak na to.

Pokud už došlo k hlubšímu poškození při parodontóze, přichází na řadu poddásňové čištění, které je časově náročnější a proto si může (dle rozsahu postižení), vyžádat více návštěv.

Pro zastavení onemocnění parodontu je kombinace správné domácí péče a pravidelných návštěv hygienistky klíčová. 

Až společným úsilím dosáhneme Vaší výborné dentální hygieny, budu Vaše návštěvy kratší, jen s drobným dočištěním.

Pokud jsou Vaše zuby bez kazů a dáseň zdravá, můžeme Vám pomoci k zářivějšímu úsměvu za použití bělení. Jedná se o efektivní a bezpečný způsob zesvětlení odstínu Vašich zubů.

U mírnějších korekcí využíváme domácí bělení. U výrazněji zažloutlých zubů doporučujeme kombinovaný systém bělení (domácí a ordinační fáze).